mpb
21 بهمن 1401 - 16:29

شرایط تسریع در صادرات کالا از «دیر» به «قطر» فراهم شد

بوشهر- فرماندار دیر گفت: برای تسریع در بحث صادرات به کشور قطر یک دستگاه ایکس ری با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در بندر دیر نصب و راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، یونس باربرز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه بندر دیر با تبریک دهه فجر، اظهار داشت: با انقلاب اسلامی کشور ما وارد مرحله نوینی از زندگی خود شد و خودباوری و خودکفایی رهاورد انقلاب اسلامی ایران بود.

فرماندار شهرستان دیر افزود: هنر انقلاب اسلامی این بود که با ایجاد تغییر در مردم آنها را پرانگیزه به میدان آورد و با هنر انقلاب و مشارکت مردم در کنار رهبری امامین انقلاب در تمامی عرصه‌ها پیروز شدیم.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، بیداری، خودباوری، تزریق اعتماد به نفس و ما می‌توانیم بود اما عملکرد نظام در حوزه‌های مختلف معیشتی و عمرانی هم تحسین برانگیز و دلچسب بوده است.

باربرز گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون علاوه بر محرومیت زدایی در تمامی شهرها و روستاها در عرصه‌های مختلف علمی، دفاعی و … پیشرفت‌های شگرفی داشته ایم.

وی ادامه داد: امروز پس از گذشت یک سال و سه ماه مسئولیت در شهرستان دیر با تاسی از سیاست‌های دولت و نظام و رهبری و همراهی مردم و مسئولین به ویژه ائمه جمعه برای تحقق مطالبات مردمی آنچه داشته ایم تا آنجایی که توانستیم برای توسعه شهرستان در طبق اخلاص گذاشتیم.

فرماندار شهرستان دیر خاطرنشان کرد: با وجود همه نواقص آنچه در توان بوده برای توسعه شهرستان انجام داده و اقداماتی که لازم بوده در دستور کار خود قرار داده و توفیقاتی داشته ایم.

وی افزود: از سال گذشته تا الان نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار وارد شهرستان کرده ایم که به استثنای سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت‌های بخش خصوصی و اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است.

باربرز عنوان کرد: در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان بوشهر، ۶۸ میلیارد تومان برای شهرستان دیر اعتبار گرفتیم که ۴۰ میلیارد تومان برای اسکله بردخون و ۲۸ میلیارد تومان برای نقاط حادثه خیز در حوزه راه بوده که تمام این اعتبارات جذب شده است.

وی گفت: برای تسریع در بحث صادرات به کشور قطر یک دستگاه ایکس ری با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در بندر دیر نصب و راه اندازی شده است.

توسعه زیرساخت‌های بندری

فرماندار شهرستان دیر بیان کرد: حدود ۲۴۰ میلیارد تومان بابت زیرساخت‌های بندری اعم از محوطه سازی و اسکله‌های رمپ و ساختمان قرنطینه و بهداشت در اداره بندر هزینه شده است.

وی افزود: احداث خط انتقال آب از مخزن ده هزار مترمکعبی شهر دیر به اُلی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، خط انتقال آب از بردخون به بردخون کهنه با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان، جدب ۳۰ میلیارد تومان از شورای راهبردی برای جاهای مختلف، تزریق ۴۰ میلیارد تومان به جاده وفاق، جذب ۲۰ میلیارد تومان برای تعریض جاده ابدان به دوراهک و تکمیل پیچ‌های دوراهک، ۱۰ میلیارد تومان برای شهرک صنعتی، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان که بخشی از آن در دولت قبل بوده برای جاده کمربندی دوراهک، افتتاح هشت مدرسه و برگزاری مناقصه چهار مدرسه دیگر از جمله این اعتبارات است.

باربرز خاطرنشان کرد: تکمیل و واگذاری ۶۸ واحد مسکونی که از سال ۹۵ شروع شده بود در اسفندماه در اختیار مردم قرار می‌گیرد و ساختمان دیالیز بیمارستان شهرستان دیر در کنار ده‌ها پروژه بهداشتی و آموزشی و برق رسانی و آبرسانی از دیگر طرح‌ها است.

وی یادآور شد: در دهه فجر ۶ هزار و ۴۰۰ میلیون تومان طرح در شهرستان دیر افتتاح یا کلنگ زنی شده که سه طرح آن در جریان سفر رئیس جمهور است.

باربرز گفت: برای توسعه شهرستان دیر هیچیک از این کارهای مقطعی اثرگذار نخواهد بود، بلکه باید زیرساخت‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و خدماتی را کامل کنیم.

فرماندار شهرستان دیر با اعلام اینکه خود را موظف به جبران عقب ماندگی‌ها می‌دانیم، بیان کرد: الان در شهرستان نیاز به همدلی داریم و هر کس به سهم خود برای پیشرفت شهرستان قدم بردارد.

وی در پایان خواستار حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031841