mpb
02 بهمن 1401 - 15:29

مادران و کودکان دارای سوءتغذیه در دیر سبد غذایی دریافت کردند

بوشهر- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: ۱۵۵ نفر از مادران باردار و کودکان دارای سوءتغذیه در شهرستان دیر سبد غذایی دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آدمیت نسب ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تولد کودک سالم و حفظ سلامت مادر در دوران بارداری و شیردهی و همچنین توجه به نحوه تغذیه کودکان زیر پنج سال از الزامات قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: طی سال گذشته و شش‌ماهه ابتدای سال جاری ۴۶۵ سبد غذایی به ارزش بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در قالب طرح حمایتی به کودکان و مادران دارای سوءتغذیه با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان دیر توزیع شد.

وی بیان کرد: این سبد غذایی به‌صورت ماهانه و شامل اقلامی از قبیل برنج، تن ماهی، شیر، پنیر، تخم‌مرغ، ماکارونی و حبوبات است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: این شبکه بهداشت و درمان در راستای ماده ۲۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تعداد ۹۲ کودک زیر پنج سال دارای اختلال رشد و ۴۷ مادر باردار دیگر نیز که دارای سوءتغذیه با وضعیت اقتصادی پایین هستند برای دریافت سبد غذایی شناسایی و به کمیته امداد معرفی کرده است.

آدمیت نسب افزود: پایش وضعیت بهبود این کودکان در پایان دوره ۶ ماهه انجام می‌شود و چنانچه کودک به رشد مطلوب رسیده باشد از چرخه حمایتی خارج و افراد جدید جایگزین می‌شوند.

وی تصریح کرد: ویزیت رایگان متخصص اطفال و زنان و مشاوره تغذیه نیز از جمله اقدامات انجام‌شده برای کودکان و مادران باردار دارای سوءتغذیه است که به‌طور ویژه در شهرستان دیر دنبال می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 990772