mpb
03 بهمن 1401 - 10:02

اقدام پارلمان اروپا نابخردانه و دنباله روی ازشیطان بزرگ است

یزد- رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در واکنش به اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران، گفت: این اقدام پارلمان اروپا نابخردانه و دنباله روی ازشیطان بزرگ است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد صالح جوکار در پیامی، نسبت به اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان داد.

متن کامل به این شرح است: اقدام پارلمان اروپا در وهله اول بیانگر آن است که اتحادیه اروپا دارای عقلانیت کافی نسبت به پروتکل‌های جاری و قواعد و حقوق بین الملل نیست. اگر این باب شود که هر کشوری ارتش یا نیروهای مسلح کشور دیگری را تروریست قلمداد کند؛ نخستین تروریست‌هایی که می‌توان نام برد کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس هستند که سالیان سال خون ملت‌های دیگر را ریختند و آن‌ها را استعمار و استثمار کرده و منابع آن‌ها را غارت کردند.

گذشته این کشورها بسیار سیاه است، در جنایات هیتلر و جنگ‌هایی که اروپایی‌ها به راه انداختند بیش از ۸۰ میلیون نفر کشته شده‌اند، اکنون سوال اینست که با این تفاسیر تروریست چه کسی است؟ آیا این‌ها شناسنامه خود را گم کرده اند و به دنبال این هستند که بحث‌های حقوق بشری به شکل ایده آل آنها و بر اساس اهداف و نیاتشان دنبال شود؟ آن‌ها به دنبال بهره برداری سیاسی مسائل و رویدادهای مختلف به نفع خودشان هستند، اما حافظه تاریخیِ مردم ستم‌دیده‌ی منطقه غرب آسیا مجاهدت‌های مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه نیروی قدس و با فرماندهی مرد میدان عمل شهید حاج قاسم سلیمانی را از یاد نخواهند برد.

بی‌تردید اگر جانفشانی پاسداران انقلاب اسلامی و دلیرمردان مدافع حرم نبود، داعش این آتش افروخته شده و سرطان دست ساخته آمریکایی در منطقه، دامنگیر اروپایی‌ها می‌شد و امنیتی که امروز در اروپا حاکم است از بین می‌رفت. این اقدام پارلمان اروپا نابخردانه و دنباله روی ازشیطان بزرگ است و قطعاً مجلس شورای اسلامی به این موضوع پرداخته و پاسخ متقابل و مناسبی داده خواهد شد.

جمهوری اسلامی باید قاطعانه و با جدیّت اقدامات متقابلی را در راستای اقدام زشت و شنیع پارلمان اروپا که برخلاف تمامی معاهدات و موازین بین‌المللی است انجام داده و متقابلاً ارتش جنایتکار این کشورها مورد تحریم قرار گیرند، همچنین در حوزه سیاست خارجی یقیناً مواضع باید کاملاً شفاف و روشن باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 992127