mpb
04 بهمن 1401 - 13:40

افزایش ۱۹ درصدی تردد در راه های استان مرکزی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: بر اساس تحلیل داده های سامانه‌های تردد شمار آنلاین منصوب در محورهای مواصلاتی استان، از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، تردد وسایل نقلیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۹ درصدی همراه بوده است.

مهرداد جهانی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا انتهای دی‌ماه، سامانه‌های هوشمند تردد شمار منصوب در راه‌های مواصلاتی استان، ۲۴۴ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۸۸۷ تردد را به ثبت رسانده‌اند که این حجم از سفرها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۱۹ درصدی را نشان می دهد.

وی در خصوص میزان ورود و خروج وسایل نقلیه در استان مرکزی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۵۰ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۶۷۳ دستگاه انواع وسایل نقلیه به استان وارد و ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۲۲۸ وسیله از استان مرکزی خارج شده‌اند، که در این زمینه نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب با افزایش ۲۳ و ۲۱ درصدی رو به رو بوده ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار گرفته است، بیان کرد: ۲۰ درصد از تردد های ثبت شده مربوط به وسایل نقلیه سنگین می باشد.

به گفته جهانی براساس تحلیل تردد های ثبت شده در شبکه راه‌های استان، در برخی از ساعات شبانه روز تردد ناوگان سنگین در محورهایی مانند دلیجان-اصفهان و دلیجان-سلفچگان از ۷۲ درصد نیز عبور کرده است.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 994922